ARE YOU TIRED AND BORED OF COOKING DAILY ? EVERYONE HAS A RIGHT TO ENJOY. ONCE A WEEK WHY NOT TAKE A BREAK AND TREAT YOURSELF AND YOUR FAMILY AT REALLY AFFORDABLE PRICE :D
Everyday Tiffin =$5.50
• Combo1
4 rotis/rice with dal (mong/chana) & 1 veg (dry or curry)
• Combo 2
Channa/rajma/Punjabi kadi with rice
Vegetables
1. All kind of vegetable (16 oz container ) = $5.50
2. Paneer ki sabzi (16 oz container )= $7.75
3. Dal tadka (16 oz container ) =$3.50
4. Dal makhani (16 oz container)=$5.00
Rice and chapatti
1. Chapatti/roti = 15 for $5.00
2. Plain paratha =4 for $3.00
3. Veg briyani (24 oz)= $5.00
4. Veg pullauv (24 oz)= = $5.00
5. Lemon rice (24 oz)= = $4.25
6. Curd rice (with rai tadka) (24 oz)= =$ 4.25
7. Veg fried rice(24 oz)= =$5.00
Curd & raita
1. Boondi raita (12 oz) =$2.50
2. Vegetable raita ( 12 oz) = $2.50
3. Homemade plain curd (24 oz) = $2.00 (need notice 1 day before atleast)
Snacks (minimum quantity required )
1. Puri bhaji
2. Puri channa
3. Pav bhaji
4. Stuffed paratha (aloo /gobi /paneer)
5. Aloo tikki /batata vada /pakoras
6. Upma(plain/veg)
• Please place the order minimum 2 hrs in advance for lunch and dinner so that you can get fresh food.
• Some items are readily available; you can call and find out in case of need and requirement.
• If you want we can cook the food for you with less oil or spices according to your taste and liking.
• We would love to take party orders as well.